2 stvari iz kuće ne pozamljujte nikom, pa ni najbližima: PRIZVAT ĆETE BIJEDU I LOŠU SREĆU!
Iako to možda ne znate, postoje stvari koje nikada ne bi trebalo da pozajmljujete! Vjeruje se da na taj način prizivate negativnu energiju i lošu sreću.
Nije dobro pozajmljivati drugima svoje papuče, vjeruje se da to može da donese muke na poslu, zastoj u profesionalnom napredovanju.
Ako ne volite da gosti hodaju po kući u cipelama, nabavite nekoliko pari najtanjih papuča, nalik onim hotelskim, koje biste mogli da im ponudite čim stignu.
Na kraju, feng šui kaže da nikom ne treba pozajmljivati sat. Kad ga vratite na svoju ruku, s njim ćete dovući i svu lošu energiju koja možda muči osobu, naročito ako je ona u nekoj lošoj fazi.
Majstori za popravku podova savjetuju kako da sami i bez njihove pomoći, brzo i jednostavno, „obrišemo“ ogrebotine s drvenih podova
Ako imate drveni pod, vrlo je vjerovatno da imate i ogrebotine na njemu. Moderni materijali su obično izdržljiviji i otporniji na nezgode u savremenom životu, ali ipak se one dešavaju i možda za posljedicu imaju liniju u podu.
Popravke su, naravno, skupe, a britanska kompanija „Direct Wood Flooring“ ponudila je besplatne savete za brisanje manjih ogrebotina na crvenom podu.
“Napravili smo ovaj vodič koji korak po korak objašnjava kako popraviti najčešće oblike ogrebotina, tako da podu vratite prelijepu završnu obradu na koju ste navikli, lako i uz minimalan trud”, navodi se na portalu ove firme.
Kako se riješiti ogrebotine na podu?
Manjim ogrebotinama se smatraju one koje su prodrle kroz zaštitni, površinski sloj i oštetile drvo. Međutim, kao i kod samo površinskih ogrebotina, nema mjesta panici – to se može popraviti relativno lako i uz malo truda.
Potrebno:
voda
sredstvo za čišćenje podova
meke krpe
fina šmirgla (brusni papir)
čelična vuna
vosak-premaz za drvene površine
Uputstvo:
Očistite samo mjesto ogrebotine i njenu okolinu, a za to koristite sredstvo za čišćenje poda i mekanu krpu, kako biste bili sigurni da će područje biti bez prašine, prljavštine i bilo kakavih ostataka.
Kada prebrišete, upotrebite i drugu meku krpu, suhu i čistu, kako biste uklonili eventualni višak sredstva za čišćenje i da budete sigurni da ogrebotina suha.
Nežno utrljajte čeličnu vunu preko ogrebotine.
Trljajte šmirglom preko ogrebotine i okolnog područja.
Nanesite vosak za drvo štapićem za uši, a mjesto ogebotine treba da bude fino pokriveno. Ostavite da odstoji tako najmanje deset minuta.
Potom mekom krpom obrišite ovo područje.
Ako je potrebno, dodajte novi sloj zašitnog premaza i izgladite.